Czym zastąpić plastikowe pojemniki na kosmetyki?

Czym zastąpić plastikowe pojemniki na kosmetyki?

Pojemniki plastikowe na bazie roślin, tworzywa sztuczne z recyklingu, polimery na bazie celulozy lub drewna, tuby papierowe… W ofercie dostawców opakowań kosmetycznych rosną jak grzyby po deszczu alternatywne propozycje dla tradycyjnych opakowań plastikowych, niekorzystnych dla środowiska naturalnego. Dobra luksusowe nie pozostają w ten sposób za ogólną, pozytywna zmianą, wpisującą się w troskę o ekologiczny aspekt naszego życia, artykułowaną poprzez ostro promowany „Zielony Ład”. Spektakularne zapowiedzi gigantów branży, takich jak Unilever czy L’Oreal, zobowiązują tych producentów do zmniejszenia o połowę zużycia plastiku. Jest to ogólny trend rosnący -przemysł kosmetyczny stara się zmniejszyć swoją zależność od tworzyw sztucznych. Wszystko wskazuje na to, że przyszłość opakowań kosmetycznych będzie jak najbardziej zielona!

Alternatywne pojemniki na kosmetyki

Wśród propozycji zastąpienia pojemników plastikowych znalazły się bardzo ciekawe alternatywy. Dotychczasowi producenci opakowań z tworzyw sztucznych oferują teraz rozwiązania z tworzyw pochodzących ze źródeł roślinnych (takich jak trzcina cukrowa lub kukurydza), czy z innych materiałów pochodzących z recyklingu. Kilka rozwiązań hybrydowych łączących na przykład trzcinę cukrową i wióry drewniane, a nawet muszle ostryg, miało już swoją premierę na różnych światowych targach kosmetycznych i spotkało się z uznaniem oraz zainteresowaniem.

Wskazać jednak należy, że tworzywa sztuczne i papier z recyklingu też mają swoje ograniczenia, więc branża kosmetyczna musi na bieżąco testować nowe materiały, bazując na bardziej zrównoważonych zasobach naturalnych. Ciekawym pomysłem są pojemniki na kosmetyki wykonane z bawełny.

Pojemnik na kosmetyki bawełniany

Szerokie wykorzystanie bawełny jest znane od bardzo dawna. Najbardziej oczywistym jest przemysł tekstylny, dla którego szyte są ubrania, ale to nie jedyna rzecz, do której dziś używa się bawełny. W każdym domu znajduje się wiele przedmiotów, które również zawierają duże ilości bawełny. Obejmuje to między innymi zasłony, ręczniki, a bawełnę można znaleźć także chociażby w oprawach większości książek i podręczników. Jako, że jest to materiał wyjątkowo ekologiczny nic dziwnego, że zainteresował się nim także przemysł kosmetyczny.

Bawełniane pojemniki na kosmetyki to funkcjonalne organizery, zrobione najczęściej z bawełny 100%. Zwraca uwagę fakt, że wewnętrzną przestrzeń takiego organizera można dowolnie modyfikować, zależnie od bieżących potrzeb, dzięki ruchomym przegrodom dzielącym kilka komór. Gruby materiał bawełniany dobrze chroni kosmetyki, a same organizery wyróżniają się ciekawym i nowoczesnym designem, świetnie komponującym się z każdym wystrojem wnętrz. Poza tym są przyjazne środowisku!