Co zrobić z nudnymi firankami w oknie?

Co zrobić z nudnymi firankami w oknie?

Gdyby zapytać pewną grupę osób o to, jakie aranżacje okienne są obecnie najmodniejsze, większość z nich bez wątpienia wskazałaby na firanki. Tymczasem coraz większa liczba osób i architektów wnętrz rezygnuje z nich na rzecz innych, bardziej praktycznych i estetycznych rozwiązań. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, które stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych firanek

Rolety Warszawa Praga

Osoby, które chcą pozbyć się ze swojego okna nudnych firanek, powinny zdecydować się na rolety. Są one doskonałym wyborem w przypadku, kiedy nad oknem nie zostały zainstalowane karnisze bądź też szyna sufitowa. Rolety spełniają podobną rolę jak firany czy zasłony. Nie tylko zapewniają prywatność, ale także dekorują okno i chronią wnętrze przed upałem. Na rynku obecnie panuje bardzo szeroki wybór rolet, dzięki czemu każda osoba jest w stanie dopasować taką, która perfekcyjnie będzie prezentowała się na oknie. Ostatnimi czasy bardzo modne są rolety rzymskie, a także modele utrzymane w odważnych, zdecydowanych barwach.

Zasłony zamiast firanek

Nieudekorowane niczym okno może wydawać się nudne, odsłonięte i z pewnością nie zapewnia odpowiedniego poziomu prywatności. Dlatego osoby, które chcą zrezygnować z tradycyjnych firanek, mogą zdecydować się na zasłony. Są one o wiele bardziej dekoracyjne, pozwalają schować się przed światem, a także pozwalają zasłaniać i odsłaniać okno według potrzeb. Ostatnimi czasy bardzo modne są nie tylko jasne, lekkie, pastelowe firany, ale także te ciężkie, zaciemniające i bardzo dekoracyjne. Ostatnimi czasy bardzo popularne są długie firany, które sięgają niemal samej ziemi. Można je montować zarówno na karniszu, jak i szynie sufitowej.

Nietypowe dekoracje okienne

Zasłony i rolety okienne to nie jedyne wyjście, na jakie mogą zdecydować się osoby marzące o oryginalnej aranżacji okna. W sklepach dostępne są bardzo ciekawe panele okienne, które tworzone są z niezbyt szerokich pasów tkaniny.

Miłośnicy roślin z pewnością zdecydują się także na umieszczenie na parapecie dekoracyjnych kwiatów, które tworzą wrażenie mini dżungli. Umiejscowienie roślin na oknie daje im najlepsze warunki do rozwoju, pod warunkiem że wybierze się te, które preferują dużą ilość światła słonecznego. Aby aranżacja okienna stała się pełna, można zdecydować się na zwisające ozdoby – dostępne w sklepach bądź też wykonane własnoręcznie.

Niezależnie od rodzaju wybranej aranżacji okiennej, trzeba pamiętać o tym, by była ona łatwa w demontażu. Umożliwi to swobodny dostęp do okna i otworzenie go lub umycie w razie konieczności.