Co to jest car detailing?

Co to jest car detailing?

Detailing samochodowy to czynność polegająca na czyszczeniu wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu mechanicznego. Detailerzy czyszczą, nabłyszczają, naprawiają wgniecenia, usuwają rysy, nakładają świeży wosk lub farbę, usuwają brud z części silnika, myją dywany i tapicerkę, dezynfekują siedzenia i konsole za pomocą roztworów antybakteryjnych, przecierają deskę rozdzielczą środkiem do czyszczenia skóry i środkiem ochronnym, polerują zarówno swirle, jak i zarysowania, nakładają środek odstraszający owady na szyby w cieplejszych miesiącach przed wejściem do samochodu, aby zapobiec zaparowaniu szyby, myją dokładnie szyby zewnętrzne bez pozostawiania smug, czyszczą wnęki kół, które z czasem mogą pokryć się błotem i nałożyć dressing na opony.

Detailing pojazdów to zastosowanie produktów, sprzętu, narzędzi i wiedzy w celu poprawy wyglądu pojazdu przy użyciu różnych metod, aby go oczyścić, chronić i upiększyć. Może być wykonywany ręcznie lub przy użyciu zderzaków w dużych myjniach komercyjnych. Detailing pojazdów wykracza poza czyszczenie powierzchni i faktycznie przywraca utraconą ochronę lakieru poprzez usuwanie swirli, zadrapań, kwasowego deszczu wytrawiającego szkło, rdzy wokół śrub i wkrętów wszystkich metalowych części zewnętrznego ciała pojazdu (np. relingi dachowe).

To zwykle pociąga za sobą polerowanie / korekta lakieru, uszczelniacz farby / woskowanie, tkaniny / tapicerki szampon z ekstrakcji pary (szampon dywan), usuwanie folii przyciemniania okien (jeśli dotyczy), inspekcję, wykończenie wnętrza.

Może również obejmować drobne naprawy uszkodzeń lakieru lub pełną renowację zewnętrzną pojazdu przy użyciu polerek i silników elektrycznych o niskim sprężeniu z polerkami obrotowymi.

Zajmujemy się detailingiem samochodów w garażu, na zewnątrz domu, na naszych własnych podjazdach tutaj w Louisville Kentucky. Jesteśmy również mobilni 😉

Kiedy warto wykonać car detailing?

Detailing samochodu jest często wykonywane przez ludzi, którzy chcą zachować ich samochód wygląda ładnie przez wiele lat, ponieważ albo używać go na co dzień lub pokazać swoją dumę i radość do innych. Może to przedłużyć żywotność lakieru bezbarwnego na Twoim pojeździe, co zapobiega powstawaniu plam rdzy pod niepowleczonymi metalowymi obszarami, takimi jak klamki drzwi. Ponadto, pleśń i łagodneplamy z rozlanych napojów, brud i kurz mogą być usunięte z dywaników samochodowych.

Car detailing może również poprawić wartość odsprzedaży pojazdu, jeśli zdecydujesz się go sprzedać. Większość ludzi chciałaby, aby ich pojazdy wyglądały tak dobrze, jak nowe, zanim pójdą i kupią nowy. Jednak większość ludzi po prostu nie ma czasu lub motywacji, aby dbać o swoje pojazdy po zakupie, i to jest to, gdzie przychodzimy – sprawimy, że będą wyglądać jak nowe! Detailerzy myją wszystkie rodzaje pojazdów, w tym łodzie, motocykle i domy motorowe, ponieważ detailing jest tak ważną częścią konserwacji tych przedmiotów; wszystko, w czym mieszkasz lub na czym mieszkasz, powinno być zawsze czyste!